اخبار و نکات کارتن سازی

چند تعریف کوتاه از بسته بندی محصول :

  • واسطه ی میان تولید و بازار مصرف می باشد و ظروفی را در خود جای می دهد.
  • عبارت است از قرار دادن شیئ های گوناگون در لفاف یا در صندوقچه
  • هر نوع جعبه اختصاصی که کالایی را به مشتری ارائه می دهد و شامل اطلاعاتی در مورد محصول درون خود است.

آیا جعبه اختصاصی در بسته بندی محصول اهمیت دارد؟

برای هر یک از ما ممکن است پیش آمده باشد که هنگام خرید کالا، بسته بندی آن باعث ارجحیت دادن به دو محصول کاملا مشابه شده است. حتی گاهی ممکن است بهای بیشتری هم بابت خرید دو کالای مشابه پرداخت کنیم اما آنچه ما را از خرید خود مطمئن می کند، حس خوشایندی است که در نتیجه بسته بندی اختصاصی کالا به ما دست می دهد ، در واقع اطمینان از خرید کالای با کیفیت تر علت این انتخاب بین دو کالای یکسان است.

 

هاردباکس، بخاطر سختی جنس و استحکامی که دارد، حس بسیار دلپذیری به مشتری کالا منتقل می کند و به طبع آن احساس ارزشمند بودن کالای درون جعبه را انتقال می دهد. جعبه هاردباکس که برای بسته بندی محصولات استفاده می شود که از دو قسمت داخله و روکش هارد باکس ایجاد شده است و به جعبه سخت هم معروف است.  مغزی این نوع مقوا در شدت استحکام آن بسیار موثر است.   از آنجا که تنوع جنس داخله و روکش هاردباکس زیاد است در این مقاله گروه آریس پک سعی دارد که اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار شما  قرار دهد.

هادرباکس هدیه

این نوع مقوا که یکی از پرمصرف ترین مقواها در صنعت بسته بندی محصولات است مقوایی سفید رنگ است که برای بسته بندی محصولات بهداشتی آرایشی و خصوصاً مواد غذایی و دارویی  کاربرد دارد. مقوای ایندربرد در دستگاه های چاپ نسبت به مقواهای هم رده خود از جمله مقوای پشت طوسی مقاومت مناسب تری دارد و همچنین به علت روان بودن بافت مقوا چاپ با کیفیت بهتری بر روی آن انجام می گیرد و پوشش دهی جوهر دستگاه چاپ روان خواهد بود.

اگر نگاهی به کارتن های اطراف خود بیاندازیم متوجه می شویم که در اکثرا کارتن هایی که برای اجسام سنگین استفاده شده و نیاز به کارتن مقاوم دارند یک لایه تا دولایه کارتن کنگره ای استفاده شده است. این کاغذ واسطه کاغذ فولتینگ نامیده می شود که از خشک کردن ضایعات کشاورزی به دست می آید و موجب محکم شدن و انعطاف پذیری کارتن می شود.

برای سفارش کارتن در مجموعه آریس پک مراحل ذیل پیش روی شماست. 

چرا یک محصول خاص را می خرید؟ چرا به برند خاصی علاقه دارید؟ بسته بندی چه تاثیری در انتخاب یک محصول از نظر شما دارد؟

کارتن مادر در صنعت بسته بندی به کارتن هایی گفته می شود که تعدادی کارتن کوچکتر (کارتن بچه) درون آن قرار می گیرد. از کارتن های مادر برای حمل و نگهداری محصولات تولید شده استفاده می کنند و بعد برای عرضه به فروشگاها انتقال داده میشود که این کارتن مادر سبب افزایش سهولت نگهداری و حمل می شود.

برای کارتن سازی ابتدا باید کاغذ را به شکل ورق کارتن تغییر داد. بعد از تهیه ی ورق کارتن با توجه به نیاز تولید کننده یا مصرف کننده محصول، طراحی و اندازه کارتن مشخص می شود. عواملی مانند سلیقه مشتری و محصولی که قرار است در جعبه بسته بندی شود در خروجی کار تاثیر دارد بعد از تعیین اندازه و طراحی جعبه، توسط دستگاه چاپ به صورت تک رنگ، دو رنگ و چهار رنگ فرایند چاپ بر روی آن صورت می گیرد تا از نظر ظاهری و تبلیغاتی، زیبایی داشته باشد .

یکی از خدمات آریس پک برای مشتریان خود در صنعت کارتن سازی طراحی کارتن و جعبه متناسب با نیاز تولید کننده است. این کار قبل از فرآیند تولید در کارخانه کارتن سازی صورت می گیرد.

برای دسته بندی جعبه های مقوایی اصولا از طریق جنس و کیفیت مقوای مصرفی اقدام می کنیم و هر یک از این دسته ها در صنعت به خصوص خود به کار گرفته شده و بنا بر خصوصیات و قیمت تمام شده تعیین می گردد.

گاهی برای بسته‎ بندی کالا به یک ترکیب لوکس و مدرن نیازمندیم. کارتن های مقوایی از نوع بسته بندی های موجود و از نظر هزینه دارای قیمت مناسب تری نسبت به انواع دیگر بسته بندی ها می باشد که اکثرا کاربرد بیشتری دارد. اما  کارتن لمینتی هم به عنوان گزینه مناسبی است.  اگر به دنبال یک بسته بندی لوکس و بسیار شیک برای محصول خود هستید که می توانید آن را همراه با چاپ به صورت کاملا اختصاصی و زیباتر عرضه کنید کارتن لمینتی برای شما گزینه مناسبی است.

کارتن لمینت