طراحی جعبه

یکی از خدمات آریس پک برای مشتریان خود در صنعت کارتن سازی طراحی کارتن و جعبه متناسب با نیاز تولید کننده است. این کار قبل از فرآیند تولید در کارخانه کارتن سازی صورت می گیرد.

طراحی کارتن شامل طراحی ابعاد و اندازه کلی کارتن و طراحی طرح زیبا و مناسب برای چاپ روی کارتن های بسته بندی می باشد.

برای تمامی تولید کنندگان شمای کلی جعبه محصولات بسیار حائز اهمیت است چرا که علاوه بر زیبایی بصری با انتخاب ابعاد مناسب کارتن در زمان طراحی باعث حفاظت محصول تولیدی و افزایش مدت زمان نگهداری کالا می شود.

طراحی ابعاد کارتن:

در بعضی موارد سفارش دهنده کارتن تقاضای ارائه یک بسته بندی جدید از کارتن ساز را دارد که با توجه به اندازه کالای مورد بسته بندی باید ارائه گردد به طوری که هم از نظر زمان و هزینه تولید مقرون به صرفه باشد و هم برای نگهداری کالا مناسب باشد. این قسمت از طراحی شامل طراحی تیغ کارتن هم می شود .

طراحی تصویر چاپی روی کارتن:

تغییر طرح روی کارتن ها عموما بیشتر از تغییر ابعاد کارتن اتفاق می افتد زیرا مستلزم هزینه کمتری نسبت به آن هست و نیازی به تغییر تیغ نمی باشد. گرچه بعضی از صاحبان مشاغل هم ترجیح می دهند با یک تصویر ثابت همواره در ذهن مخاطب خود جای داشته باشند. طراح باید هماهنگی رنگها و متناسب بودن بودن آن با محصول را مدنظر داشته باشد. برای مثال برای کارتن اسباب بازی باید رنگ و طرح مورد نظر متناسب با روحیه کودکان باشد و برای آنها جلب توجه کند.

نکات مهم در طراحی جعبه :

1- از سادگی غافل نشوید.

2- الهام بخش باشید و ایده پردازی کنید.

3- رنگ مرتب با محصول داخل بسته انتخاب کنید.

4- از خود محصول برای ایجاد جذابیت بهره بگیرید.

5- از رنگهای شاد بهره بگیرید.

6- بسته بندی  با بافت متناسب محصول استفاده کنید.

7- ایجاد سطح کنید.

برای مشاوره در مورد طراحی جعبه موردنیاز خود و استفاده از جدیدترین ایده ها در این زمینه گروه طراحی آریس پک در خدمت شماست.