مقوای ایندربرد

این نوع مقوا که یکی از پرمصرف ترین مقواها در صنعت بسته بندی محصولات است مقوایی سفید رنگ است که برای بسته بندی محصولات بهداشتی آرایشی و خصوصاً مواد غذایی و دارویی  کاربرد دارد. مقوای ایندربرد در دستگاه های چاپ نسبت به مقواهای هم رده خود از جمله مقوای پشت طوسی مقاومت مناسب تری دارد و همچنین به علت روان بودن بافت مقوا چاپ با کیفیت بهتری بر روی آن انجام می گیرد و پوشش دهی جوهر دستگاه چاپ روان خواهد بود.

از خصوصیات دیگری که این نوع مقوا را متمایز می سازد انعطاف این نوع مقوا در تا خوردگی است که باعث می شود که بدون ترک و به راحتی خم شود. مقوای ایندربرد مانند مقواهای دیگر در بازار گرماژ و سایز های متفاوتی دارد که هر چقدر ضخیم تر باشد مرغوبیت آن بیشتر است. در بسته بندی محصولات گرماژهای 250 تا 400 کاربرد بیشتری دارند.

جعبه مقوای ایندربرد

مواد غذایی , دارویی , پزشکی , آرایشی و بهداشتی و … از جمله محصولاتی است که توسط این نوع مقوا بسته بندی می‌شوند. از مقواهای ایندربرد برای جعبه های کفش، دستمال کاغذی، جعبه های شیرینی و شکلات و .. هم استفاده می شود. از معروف ترین برندهای مقوای ایندربرد موجود در بازار ایران به نینگبو و تی سی هند می توان اشاره کرد.

ابعاد مقوای ایندربرد:

مهم‌ترین ابعادهای موجود در بازار شامل۷۰*۱۰۰، ۷۰*۹۰، ۷۰*۸۰، ۷۰*۱۲۰، ۷۰*۸۵، ۶۰*۱۰۰، ۶۰*۹۰، ۸۰*۱۲۰، و … می‌باشد. رول‌های مقوا نیز در سایزهای مختلف اعم از ۷۰ ، ۸۰، ۹۰، ۱۰۰، ۱۱۰، ۱۲۰، و ۱۴۰ موجود می‌باشد.

وزن پایه:

وزن ۱۰۰۰ فوت مربع مقوا وزن پایه آن به شمار می‌رود.

این مقوا از وزارت بهداشت برای انواع بسته بندی ها مجوز دارد و به دلیل قیمت خوب و ویژگی های آن، مورد استقبال قرار گرفته است. مقوای ایندربرد از مواد بازیافتی تولید می‌شوند به همین دلیل برای محیط‌زیست و چرخه طبیعت نیز مفید می‌باشند.

مقوای ایندربرد متالایز شده : 

این مقوای ایندربرد دارای یک روی سفید و روی دیگر متالایز شده است که رنگ آن نقره ای است. از این مقوا هم برای بسته بندی موادغذایی و در مواردی هم بنا به درخواست مشتری در صنایع دیگر مورد استفاده است. این مقوا بهداشتی است و در چاپ و تبلیغات کاربردی ندارد و بیشترین کاربرد آن صنایع بسته بندی است.

برای دیدن نمونه کارهای ساخته شده از مقوای ایندربرد توسط آریس پک به سایت این مجموعه به آدرس : www.arischap.com  مراجعه کرده و می توانید با شماره تماس 200- 100 10 329 025 از مشاوره رایگان تیم فروش برخوردار شوید.