هاردباکس

هاردباکس، بخاطر سختی جنس و استحکامی که دارد، حس بسیار دلپذیری به مشتری کالا منتقل می کند و به طبع آن احساس ارزشمند بودن کالای درون جعبه را انتقال می دهد. جعبه هاردباکس که برای بسته بندی محصولات استفاده می شود که از دو قسمت داخله و روکش هارد باکس ایجاد شده است و به جعبه سخت هم معروف است.  مغزی این نوع مقوا در شدت استحکام آن بسیار موثر است.   از آنجا که تنوع جنس داخله و روکش هاردباکس زیاد است در این مقاله گروه آریس پک سعی دارد که اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار شما  قرار دهد.

هادرباکس هدیه

انواع داخله هاردباکس :

داخله هاردباکس ها از جنس مقوا می باشند که بنا به سلیقه و انتخاب سفارش دهنده می توان برای روی آن از روکش جنس کرافت، کاغذ سفید و یا روکش اختصاصی استفاده کرد. گاهی برای داخل هاردباکس از ابر یا این قبیل متریال ها استفاده می شود که در اینصورت پیشنهاد می شود از هیچ روکشی برای مقوای داخله استفاده نشود یعنی همان مقوای جعبه بهترین گزینه (مرقون به صرفه) است .

اما اگر می خواهید جذابیت بصری محصولتان را افزایش دهید پیشنهاد گروه آریس پک به شما استفاده از روکش اختصاصی است که همان کاغذ سفید یا رنگی یا کرافت است که روی آن طرح لوگو و یا تصویر مدنظر شما به صورت اختصاصی (طلاکوب یا چاپ) حک می شود و کاملا هاردباکس شما را اختصاصی می کند که معرف برند شماست.

گزینه دیگر برای داخله هاردباکس که بسیار هم در چندین سال اخیر مورد استقبال قرار گرفته است کاغذ کرافت است. کاغذ کرافت کاغذ قهوه ای رنگی هست که بسیار ارزان می باشد و علت این قیمت مناسب این است که این کاغذ کاهی ایرانی که از جنس نیشکر است به صورت کامل در داخل کشور تولید می شود. کاغذ کرافت قابلیت طلاکوب نیز دارد. از کاغذ های کرافت بیشتر در ساخت جعبه کادو استفاده می شود.

گزینه بعدی در داخله هاردباکس کاغذ سفید است که عموماً از این نوع داخله استفاده می شود. این کاغذ سفید قابلیت چاپ و طلاکوب را نیز دارد.

انواع هاردباکس

انواع روکش هاردباکس :

همانطور که در قسمت اول مقاله توضیح دادیم روکش هارد باکس ها هم مانند داخله از تنوع بالایی برخوردار است . از انواع روکش های هارد باکس موارد زیر را می توان نام برد که به ترتیب ارزان ترین تا گران ترین می باشد.

  • روکش کرافت
  • روکش سلفون مات
  • روکش گالینگور
  • روکش کاغذ رنگی یا فانتزی
  • روکش سلفون مخملی

روکش کرافت ارزان ترین روکش هاست که دارای بافت یکدستی است و تمامی عیوب و خرابی های مقوا را می پوشاند.

روکش سلفون مات از مرسوم ترین روکش هاست که تنوع رنگ بالایی دارد. روکش سلفون مات بهترین گزینه برای مشتریانی است که میخواهند توضیحاتی از محصول خود بر روی جعبه درج کنند و برای تیراژ های بالای 1000 عدد مناسب است. توجه داشته باشید که این نوع روکش به علت اینکه دارای بافت یک دستی است پستی بلندی های مقوای زیرین خود را بیشتر از روکش های دیگر نمایان می کند.

روکش گالینگور از بادوام ترین روکش های هارد باکس محسوب می شود که در انواع گالینگور طرح چرم ، طرح چوب ، سنگ ، پارچه ، گل و ... است. تنوع گالینگورها در بافت و کیفیت جنس بسیار بالاست و مطابق با سلیقه مشتری انتخاب می شود.

هاردباکس 1

روکش کاغذ رنگی یا کاغذ فانتزی در جعبه های کادویی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و قابلیت چاپ افست هم داراست.

روکش سلفون مخملی بیشتر برای کالاهای لوکس کاربرد دارد و بسیار شبیه سلفون مات است و تنها تفاوت آن در پرز روی سلفون می باشد که ظاهری شکیل تر به هارد باکس می دهد. پرز مخمل این روکش به مرور زمان از بین می رود که از معایب این نوع روکش می باشد.