کارتن لمینتی

گاهی برای بسته‎ بندی کالا به یک ترکیب لوکس و مدرن نیازمندیم. کارتن های مقوایی از نوع بسته بندی های موجود و از نظر هزینه دارای قیمت مناسب تری نسبت به انواع دیگر بسته بندی ها می باشد که اکثرا کاربرد بیشتری دارد. اما  کارتن لمینتی هم به عنوان گزینه مناسبی است.  اگر به دنبال یک بسته بندی لوکس و بسیار شیک برای محصول خود هستید که می توانید آن را همراه با چاپ به صورت کاملا اختصاصی و زیباتر عرضه کنید کارتن لمینتی برای شما گزینه مناسبی است.

کارتن لمینت

چاپ روی  کارتن لمینتی :

در چاپ کارتن لمینتی، چاپ مقوا را توسط دستگاه چاپ افست انجام می دهند و با چسب سیلیکات یا صحافی و یا سلفون لمینت می نمایند و بعد از آن فرایند تولید روی مقوای چاپ شده صورت می گیرد. لیتوگرافی بر روی کارتن لمینتی یک روش بسیار مقرون به صرفه برای تولید و بسته بندی به شمار می رود. به این تکینیک چاپ، لمینت می گویند که توسط مجموعه آریس پک انجام می گیرد.

انواع کارتن لمینتی :

لمینت در واقع تکنیکی است که یک لایه مقوای چاپ شده روی ورق کارتن قرار می گیرد و بسته به نوع مقوای کارتن که در زیر آن قرار می گیرد به سه نوع زیر تقسیم می شوند :

1- کارتن لمینتی سینگل فیس : در این نوع جعبه، سطح زیره کارتن از دو لایه (فلوتینگ و فیس) است که لایه لمینت شده که غالبا مقوای پشت طوسی و یا گلاسه چاپ شده است به آن اضافه شده است.

2- کارتن لمینتی سه لایه : در این نوع جعبه، سطح زیره کارتن از سه لایه (فلوتینگ و دو سطح فیس در دو طرف فلوتینگ) است که لایه لمینت شده به آن اضافه می شود.

3- کارتن لمینتی پنج لایه : در این نوع جعبه، سطح زیره کارتن از پنج لایه (دو لایه فلوتینگ و سه سطح فیس) است که لایه لمینت شده به آن اضافه می شود .

علت استفاده از لایه های فلوتینگ بنا به میزان استقامت مدنظر از کارتن است که تفاوت فلوتینگ ها هم در اندازه گام آنها می باشد.

به طور کلی برای ساخت جعبه مراحل: طراحی طرح چاپ روی کارتن، طراحی تیغ اختصاصی، ساخت قالب اختصاصی، گرفتن زینک چاپ ، چاپ طرح ، لمینت کردن مقوا، تیغ زدن و لب چسب یا منگنه و در نهایت بسته بندی توسط مجموعه آریس پک انجام می گیرد.

مجموعه چاپ و بسته بندی آریس پک با داشتن کادری مجرب همیار شما در ارائه محصولات تولیدی خود در بسته بندی های لمینتی خواهد بود.