کارتن مادر

کارتن مادر در صنعت بسته بندی به کارتن هایی گفته می شود که تعدادی کارتن کوچکتر (کارتن بچه) درون آن قرار می گیرد. از کارتن های مادر برای حمل و نگهداری محصولات تولید شده استفاده می کنند و بعد برای عرضه به فروشگاها انتقال داده میشود که این کارتن مادر سبب افزایش سهولت نگهداری و حمل می شود.

برای مثال شرکت تولید کننده کیسه فریزر تعداد 24 عدد جعبه کوچک کیسه فریزر را درون یک کارتن بزرگ که همان کارتن مادر می باشد قرار می دهد. تقریبا تمامی کارخانجات و واحدهای تولیدی برای انبارداری محصولات خود نیاز به کارتن مادر دارند که بسته به حجم و وزن محصول که در آن قرار می گیرد سایز این کارتن های مادر متغیر است.

جنس این عموما از کرافت قهوه ای بدون روکش می باشد که با توجه به سفارش واحد تولیدی چاپ تک رنگ و یا دورنگ روی آن زده می شود.این کارتن ها در مجموعه چاپ و بسته بندی آریس پک با دقت و سرعت بالا تولید می گردد.

کارتن مادر

لازم به ذکر است که با توجه به میزان مقاومت جعبه ، کارتن مادر به صورت سه لایه و یا پنج لایه تولید می شود. مقاومت های کارتن های مادر در مقابل نور و رطوبت و نفوذ باکتری ها متفاوت است و می توان با کشیدن روکش سلفونی به روی آن این مقاومت را افزایش داد.

کارتن های مخصوص بسته بندی و ارسال کالا در رنگ های قهوه ای ، سفید، طلایی موجود هستند که عموما کارتن قهوه ای کابرد بیشتری دارد. رنگ کارتن مادر به سلیقه مشتری و با توجه به بسته بندی محصول قابل تغییر است.

مزایای کارتن قهوه ای :

  • حس طبیعی بودن
  • هزینه پایین کارتن
  • مقاومت بالای کارتن

رنگ کارتن ها در جذب مشتری و جلب توجه بسته بسیار موثر است اما چون غالبا کالاها با کارتن بچه معرفی می شوند و کارتن های مادر تنها برای حمل و نقل استفاده می شود رنگ کارتن مادر نسبت به استحکام آن برای مصرف کننده از اهمیت کمتری برخوردار است.

چاپ و بسته بندی آریس پک آمادگی دارد که کارتن های مادر با کیفیت بالا و قیمت مناسب برای محصولات تولیدی شما فراهم آورد که برای آشنایی بیشتر می توانید به وب سایت این مجموعه به آدرس : www.pack.arischap.com مراجعه فرمایید.